Justine Mol

Podążając za tęsknotą, aby jej praca pomagała ludziom w szczerym wyrażaniu siebie, była nauczycielem NVC, Zen-Coachem.

Justine Mol (1949) przyszła na świat w holenderskiej, katolickiej rodzinie. Była siódmym z dziesięciorga rodzeństwa. Sama jest mamą trójki dzieci.
W 1999 roku przeczytała artykuł o Porozumieniu bez Przemocy autorstwa Marshalla Rosenberga. We wrześniu 2004 roku uzyskała międzynarodowy certyfikat trenerki PbP. Po paru latach wycofała się z międzynarodowego świata PbP. W tym czasie zaczęła publikować artykuły o Porozumieniu i wychowywaniu dzieci. Jest również autorką tłumaczeń dwóch książek na holenderski: The Inside Story, Understanding the Power of Feelings („Historia wewnętrzna – zrozumieć potęgę uczuć”) oraz Teaching Children to Love („Uczyć dzieci kochania”) autorstwa Lew Childre, obie książki wydane przez Institute of Heart Math w Kalifornii. Po opublikowaniu Dorastania w Zaufaniu (książka wydana ponownie w 2013 roku przez wydawnictwo Porozumiewajmy się) napisała Żyrafę i Szakala w Nas (2007). Jej inne książki: Geweldig Communiceren met Jonge Mensen, Geweldig Communiceren voor Jonge Mensen i Ik werd overvallen („Porozumienie bez Przemocy z młodymi ludźmi”, „Porozumienie bez Przemocy dla młodych ludzi”, „Napadnięto mnie”) nie doczekały się jeszcze tłumaczenia na język polski.

Warto zajrzeć na stronę internetową www.justinemol.nl, na której znajdziemy m.in. wywiad poświęcony temu, jak autorka zareagowała w duchu Porozumienia bez Przemocy na atak, który miał miejsce w jej domu w listopadzie 2011.

Poza pisaniem, Justine Mol prowadzi warsztaty i wykłady na tematy poruszane w książkach. Pracuje w Holandii i za granicą. Towarzyszy także ludziom w procesie ich wewnętrznych zmian podczas indywidualnych sesji. W maju 2008 ukończyła trening z zen coachingu u Kåre Landfalda z Norwegii. Żyje i pisze autentycznie i z pasją.

Od 2006 roku wspiera Henka Haalbooma, mężczyznę uznanego za winnego popełnienia morderstwa, do którego prawdopodobnie nigdy nie doszło. Haalboom jest więziony od stycznia 2002 roku. Istnieje strona jego grupy wsparcia Hart voor Henk Haalboom, www.onschuldiggevangen.nl. Strona jest częściowo dostępna w języku angielskim.