Katarzyna Dworaczyk

Od momentu, kiedy poznałam Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga integruję je w swoim życiu; w pracy, na szkoleniach, w rodzinie. Gdy zostałam mamą, z  mniejszymi i większymi sukcesami oraz „coraz lepszymi porażkami” integruję porozumienie w relacji z dziećmi, wprowadzając uproszczoną metodę mini-mediacji do przedszkolach, szkołach i w instytucjach. Widząc zmiany i wzbogacenie życia, jakie daje porozumienie, od 10 lat przedstawiam je nie tylko w biznesie (korporacjach, rodzinnych firmach..), ale i w instytucjach (uniwersytetach, placówkach służby zdrowia…), rodzinach, szkołach i przedszkolach.

Prowadzę również sesje indywidualne korzystając z, moim zdaniem, najefektywniejszej metody terapeutycznej – Internal Family System (System Wewnętrznej Rodziny).

Moim rodzinnym miastem jest Gdynia, obecnie mieszkam w Poznaniu. W 2013 roku zakończyłam proces certyfikacji mediatorki. Do zawodu trenerki przygotowałam się w Akademii Trenerów Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Fascynują mnie interakcje między ludźmi, mediacje zewnętrzne i wewnętrzne i że „czasem warto wybrać bycie szczęśliwym, zamiast posiadania racji”.