Ajka Duda

Zajmuję się koordynowaniem projektów wydawnictwa DU i Fundacji Miejsce Ludzi, redaguję pod względem merytorycznym książki i materiały z dziedziny IFS i NVC.

Niesie mnie przekonanie, że „Ludzie po prostu są różni, życie to szelma, więc zrób wdech-wydech, uruchom ciekawość i zdecyduj, jak chcesz zareagować”.  Idee NVC stanowią drogowskaz w moim życiu. Założenie IFS – człowiek jest systemem składającym się ze zdrowego JA oraz części, które zależnie od życiowych doświadczeń, mają swoje przekonania, uczucia oraz zachowania – pomaga mi bez oceniania, a z ciekawością, życzliwością i empatią patrzeć na siebie i innych.

Prowadzę warsztaty i sesje indywidualne, stosując podejścia wspierające naturalne zasoby człowieka: System Wewnętrznej Rodziny (IFS), Porozumienie bez Przemocy (NVC), coaching oparty na potrzebach oraz focusing. Podczas pracy korzystam także z wiedzy na temat psychotraumatologii, neurobiologii i Resonant Healing, wzbogaconej o doświadczenia z 4,5-letniego kursu psychopterapii, organizowanego przez Krakowskie Centrum Edukacyjne „Cogito”. Prywatnie jestem mamą trójki dorosłych dzieci i żoną z długoletnim stażem. Uwielbiam podróżować – zarówno w nowe miejsca, jak i po ścieżce rozwoju osobistego.