W SPRAWIE OSTATNICH DOSTĘPNYCH KSIĄŻEK, prosimy o maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tytuł: To na siebie od zawsze czekasz
Podtytuł: Magiczna Kuchnia relacji i miłości pełnej odwagi
Autor: Richard C. Schwartz
Cena: 38 zł
Tytuł i podtytuł oryginalny: You are the one You’ve been waiting for. Bringing courageous love to intimate relationships
Rok wydania oryginału: 2008
Przekład: Ksymena Klemińska
Wydawnictwo: Porozumiewajmy się (DU sp. z o.o. & Fundacja Miejsce Ludzi)
Rok pierwszego wydania: 2019
ISBN: 978-83-961307-6-1
Ilość stron: 209
Format: A5
Oprawa: miękka
Dla kogo?
:: dla terapeutów, którzy pracują z parami,
:: dla każdego, kto pragnie zrozumieć siebie i z większą otwartością pielęgnować relacje z partnerem/partnerką.
O czym?
:: Schwartz pokazuje mechanizmy wynikające z nabytego przez nas w dzieciństwie stylu przywiązania, które wpływają na jakość relacji intymnych.
:: Gdy odrywamy, że nie dostajemy od związku tego, czego potrzebujemy, reagujemy na jeden z trzech sposobów:
1. próbujemy dopasować partnera do naszych wyobrażeń,
2. dopasowujemy siebie do oczekiwań partnera,
3. odcinamy się lub zmieniamy partnera.
:: Autor proponuje alternatywne rozwiązanie – pracę nad związkiem w duchu odważnej miłości.
Na czym polegają założenia propozycji R. Schwartza?
:: Poznawanie i zrozumienie własnych części (szczególnie tych, które noszą zranienia z przeszłości), jak i części partnera.
:: Przyjęcie roli głównego opiekuna własnych części.
:: Uświadomienie sobie, że kontrolę w relacjach często przejmują części, które kierują się gniewem lub poczuciem winy i są obarczone lękiem przed porzuceniem. Wynika to z rodzaju więzi, jaką w dzieciństwie mieli z nami nasi opiekunowie, szczególnie matka. Poznanie naszych schematów pozwala lepiej panować nad nimi oraz je uzdrowić.
:: Potraktowanie naszych trudnych reakcji emocjonalnych na zachowania partnera jako tropu do szukania źródła zranienia. Dzielenie się z partnerem tymi informacjami.
:: Komunikacja z partnerem z energii JA –– ze spokojem, ciekawością, współczuciem, co prowadzi do autentycznej bliskości i pogłębienia intymnej relacji.
Dodatkowe zalety książki:
:: przystępny język,
:: przykłady z praktyki klinicznej,
:: relacje z przebiegu sesji psychoterapeutycznych,
:: ćwiczenia do samodzielnego wykonania.
O autorze:
Richard Schwartz – dr psychologii z zakresu terapii małżeństwa i terapii, współpracował z Instytutem Badań nad Nieletnimi na Uniwersytecie Illinois w Chicago oraz z Instytutem Rodziny na Uniwersytecie Northwestern, uzyskując status profesora nadzwyczajnego w obu instytucjach. Uznany wykładowca, członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Małżeństw i Rodziny, redaktor periodyków naukowych, autor i współautor wielu książek oraz artykułów naukowych. W 2000 r. założył Centrum Przywództwa JA (www.selfleadership.org), które promuje model IFS na całym świecie.
:: Przeczytaj fragmenty
:: Przeczytaj spis treści
:: Tutaj przeczytasz recenzje